Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

Kervan Yolda Düzülür

Geçen hafta yazımı yazamayınca kendimi kötü hissettim. Niyetim hayatımdaki gelişmeleri aktarmaktı. Bu süre zarfında yeni şirketin kuruluş işleri tamamlandı. “İmza İnternet Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti.” ismiyle yeni şirketimiz faaliyete geçti. Bunun dışında ilk projemiz de hayata geçti.

İlk projemizi biraz vaktinden önce açtık. İmza olarak ilk projemiz nakliyat.com. Projeyi planlarken çeşitli versiyonlar düşünerek başladım. İlk versiyonu oldukça sade bir şekilde olacaktı. Fakat ilk versiyonu beklemeden açmak istedim. Yeni şirketle ilk projenin hayata bir an önce geçmesi psikolojik olarak önemliydi. Versiyon 1 yerine 0.1 iken siteyi açtık. Henüz tanıtımlarına başlamadık, bu süreçte eksiklerini tamamlayıp aklımızdaki ilk haline geldikten sonra projeyi tanıtmayı düşünüyoruz.

Projelendirme aşamalarını çevremdeki bazı insanların yanlış anladığını görüyorum. Projeleri düşünürken aşamalarını planlamak oldukça önemli. Projenin tam vaktinde hayata geçiyor olması önemli. Sürekli olarak planlama yaparak süreyi uzatmak projenin hiç bir zaman bitmemesine neden olabiliyor. Bu projenin eksik olarak açılması manasına gelmiyor. Sadece bazı özelliklerinin zamanı geldikçe açılması daha faydalı olacaktır.

Nakliyat.com projesinde de bu şekilde aşama aşama düşünerek başladık. İlk aşamadan sonra 2 farklı versiyon daha olacak. Diğer versiyonların şu anki halinden oldukça farklı olacağını söylemeliyim. Şu anda temelini atmaya başladık. Yavaş yavaş katları üzerine ekleyerek gideceğiz. Amacımız nakliyatçıların ve taşınan kişilerin bu site aracılığı ile buluşabilmelerini sağlamak. Bunun en kolay yolu nakliyatçıların irtibat bilgilerinin bulunduğu bir dizin oluşturmak. Bu aşamada bu ihtiyacı karşılayacağız. Diğer aşamalarda yapacaklarımızı da zaman içerisinde göreceğiz.

Temel olarak “kervan yolda düzülür” mantığı bizim için tamamen plansızlık olarak anlaşılıyor. Aslında bunu aşama aşama ilerleme olarak yapabilirsek oldukça faydalı bir şekle getirebiliriz. Elbette her proje için ön gereklilikler farklı olacaktır.

İmza olarak yakın zamanda 2 proje daha hayata geçireceğiz. Bunlarda da ilk versiyonlar olacak. Daha sonra aşama aşama ilerleme kaydedeceğiz. 1 yıl içerisinde tüm projelerde oldukça aşama kaydedeceğimizi düşünüyorum.

 

Dipnot: Yazı yazmadığım zamanlarda sitem eden arkadaşlara ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Bu hassasiyeti yazıları yayma konusunda da gösterirlerse memnun olurum.

Yorumlar

12 Yorum

Ozan Soyar

Alan adı mükemmel. Gerçekten hayırlı olsun, kıskandırıcı 🙂

Salihweb

Kervan yolda düzülmüş. İnşallah kazasız belasız varacağı yere varır. Bu arada domain Gerçekten sağlam.

kulturelbellek

Evet şimdi girebildim. Hayırlı olsun.

Anonim

[…] […]

eylos

Projeyi en mükemmel haline getirmeden açmayın. Demişsin birkaç önceki yazında. Bu bir çelişki değilmi?

Hasan Yaşar

http://www.hasanyasar.com/basarisiz-proje-yapmanin-yollari.html yazısında 3. madde de bunu söylüyorum. Fakat yazının başlığını incelerseniz “BAŞARISIZ” olmanın yollarını anlatmaya çalıştım. Orada yazdığım tam tersi geçerli.

Önder Eren

Hayırlı uğurlu olsun Hasan. Seçtiğin sektör, zor ama umut vaadeden bir sektör bence. Jenerik domainin de katkısıyla, mutlaka başarılı olacagına da eminim.

ismail Şen

hayırlı olsun,başarılar diliyorum

Bülent Sakarya

yeni şirketiniz ve projeniz hayırlı olsun.

Uğur Ata

Hayırlı olsun, Allah utandırmasın…

Said Özkan AKTUĞ

hehe..
her projenin altına *imza*nı atacaksın yani… tuttum!
umarım her projen zihnin ve gönlündeki gibi olur.

Halit Altunterim

Hayırlı, uğurlu, başarılı ve daim olsun.. Allah utandırmasın.


Yorum yap