Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

Beni öldürmeyen herşey beni güçlendirir

Bir çok film repliğinde kullanılan başlıktaki söz Friedrich Nietzsche’ye aitmiş. Bir filmde duyduğumda oldukça beğenmiştim, sanırım 5. element filmiydi.

Özellikle 20’li yaşların başında her gelen eleştiriyi kendime bir saldırı olarak algılıyordum. Maksatlarının beni eleştirmek değil önüme taş koymak olduğunu düşünüyordum. Yaş ilerlemeye başlayınca durumun böyle olmadığını anlamak gecikmiyor. Gelecek her türlü eleştirinin katkısını görebilmek mümkün oluyor.

Çeşitli ortamlardan yeni şirketimizi ve yeni projelerimizi duyurduk.

Bu projelerimizi duyurduktan sonra oldukça fazla olumlu ve olumsuz eleştiri geldi. Bu beni oldukça sevindirdi. Herkesin projelere ilgisini en güzel gösteren şey eleştirilerin yoğunluğu. Gelen tüm eleştirileri maddeler halinde not alıp, üzerinde düşünmeye başladım. Mantıklı gelenler de oldu, mantıksız gelenler de. Hepsi bir şeyler kattı sonuçta. Bu eleştirilerin hem beni hem de projelerimizi güçlendireceğine inanıyorum.

Gelen olumsuz eleştirilere takılı kalmak gençlik yıllarımda kalan bir anıydı. Başlıkta yazdığım gibi “beni öldürmeyen her şey, beni güçlendirir.”

Dipnot: Siz de eleştiri yapanlar arasına katılmak istiyorsanız Webrazzi yazısının altına veya buraya eleştirilerinizi yazabilirsiniz.

Yorumlar

6 Yorum

Selahattin

Evet güzel bir konu

Mert

Gayet Güzel Projeler ancak daha cok tanıtılması gerek diye düşünüyorum

Caner Aykul

güzel ve eleştirisel bir konu ama güzel begendim.

Utku Uygun

Projeler çok iyi fakat çok daha iyi tasarımlar yapılabilirdi böyle güzel projelere. Bu konuda eleştirebilirim sadece.

Uğur Ata

Oradaki eleştirilerden faydalanabileceğin gibi dikkate bile almayacakların olmalı… Çünkü; “Ön yargı zor zanaat… ” Başarılarının devamını dilerim.

mustafa iren

Güzel bir konuya değinmişsin abi. “Özellikle 20′li yaşların başında her gelen eleştiriyi kendime bir saldırı olarak algılıyordum. ” benim için hala geçerli olabilir (:
teşekkürler. Başarılarının devamını dilerim.


Yorum yap